İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Hesabı

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?


+ -

Youtube kanalı nasıl açılır sorusu dünyanın en çok rağbet gören video platformunda kanal sahibi olmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Youtube herkesin rahatlıkla platformda yer alabilmesi için üyelik işlemlerini son derece kolay kılmıştır.

Youtube Hesabı Açma Yöntemleri

Youtube hesabı açmak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz;

 • İlk olarak Youtube’a giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan Oturum Aç seçeneğini seçin.
 • Hesap oluştur kısmını işaretleyin.
 • Kendim İçin veya İşletmemi Yönetmek İçin seçeneklerinden uygun olanını seçin.
 • Eğer Gmail hesabınız bulunuyorsa ek hesap açmanıza gerek kalmadan doğrudan Gmail hesabınız ile üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu yöntem bilgisayardan hesap açma işlemleriniz için geçerli olacaktır. Android cihazlardan Youtube hesabı açmak için şu adımları takip ediniz;

 • Öncelikle cihazda bulunan Youtube uygulamasını açın.
 • Sağ üstten profil resmini seçin.
 • Oturum Aç kısmına dokunun.
 • Hesap Ekle seçeneğini seçin.

Google hesabı ile oturum açtıysanız bu durumda Youtube uygulamasını açabilir, sağ üst kısımda yer alan profil resmine dokunabilir ve hesap ekle seçeneğini seçerek yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Aynı yöntem IOS cihazlar için de geçerlidir.

farkli kopyasi 12
youtube hesabı nasıl açılır?

Youtube Kanalı Nasıl Büyür?

Youtube kanalı oluşturduktan sonra kanalınızın nasıl büyümesi gerektiğini de bilmek yararlı olacaktır. Youtube’da çok fazla kanal bulunmakta ancak bunlardan alanına göre birkaçı önemli başarılar elde etmektedir. Bu yüzden Youtube’da popüler olmak için yapılması gereken noktalara da dikkat etmelisiniz.

Öncelikle iyi bir rakip analizi yapmak yararlı olacaktır. Bu yüzden de hangi konuda kanal açıyorsanız bu konuda başarılı olan kanalları, ürettikleri içerikleri incelemeniz gerekir. Böylece hedef kitleye nelerin sunulması ve nelerin de sunulmaması hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Özellikle en çok izlenen videolara mutlaka göz atmalı ve içeriklerin neden beğenildiğini de iyi şekilde gözlemlemelisiniz.

Bunun yanında içeriklerde hedef kitleye hitap etmek için doğru içerik stratejisi oluşturmak da önem taşıyor. Hedef kitlenizi tanıyarak ne türden içerikler talep ettiklerini doğru olarak görmeniz içerik pazarlaması stratejisi oluşturmanız için yararlı olacaktır. Her platformda olduğu gibi Youtube için de içeriklerin belirli bir strateji çerçevesinde belirlenmesi gerekir. Bunun için;

 • Hedeflerin belirlenmesi; öncelikle kanalınızın büyümesine dair doğru hedefleri belirlemelisiniz. Eğer kanalınızın asli amacı trafik sağlamaksa bu durumda videolarınızı da bu hedef kapsamında belirlemelisiniz.
 • İçerik kalitesi de videoların içeriğine göre değişebilir. Çok iyi veya ilgili olduğunuz bir alan dışında içerik üretmeye çalışmanız kalite açısından sorunlar yaratacaktır.
 • Yayınlama zamanı; takipçilerinizde beklenti oluşturmak ve yeni videoların ne zaman geleceğini aşağı yukarı tahmin etmelerini sağlayacak süre aralıkları ile videolar paylaşmanız kanalınızın büyümesi için yararlı olacaktır.

Bunun yanında iyi ekipman, iyi kamera ve profesyonel bir görünüm çizmek de önemlidir. İsterseniz mizahi amaçlı içerikler üretiyor olun kanalınıza ve izleyicilerinize değer verdiğinizi gösterdiğinizde takipçi sayınız da artacaktır.

Yorum Yap