İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Yapılacaklar


+ -

Blog yazarak para kazanmak günümüzde internetin hiç olmadığı kadar yaygın hale gelmesi ile önemli bir kazanç fikri olarak öne çıkıyor. Kimilerine göre ek gelir kimilerine göre de tam zamanlı olarak yapılabilecek blog yazarak kazanç sağlamak çeşitli yöntemler ile mümkün.

Blog Yazarak Para Kazanmak: Reklam Gelirleri

Blog yazarak kazanç sağlamak için önemli noktaların başında sitenize alacağınız reklamların kazançları geliyor. Reklamlar temelde iki türlü alınabilir. İlki Google Adsense gibi platformlara başvuru yaparak sitenin uygunluk taşıması halinde reklamların yayınlanmaya hazır hale getirilmesidir. Bu reklamlar metin reklamları olabileceği gibi görüntülü reklamlar da olabilir. Google üzerinden gelen reklamlarda tıklama başına ödeme seçeneği bulunur. Başka bir ifade ile siteyi ziyaret eden kullanıcılar reklamlara tıkladığında bunun üzerinden site sahibine kazanç sağlanmaktadır. Ancak Google reklamları üzerinden kazanç elde etmek için siteye gelen ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa karşılığı da o kadar çok olacaktır.

Daha avantajlı bir diğer yöntem ise sponsor reklamlar yayınlamaktır. Örneğin spor üzerine yazılar yazıyorsanız bir spor giyim markası sitenizde reklamına yer vermeniz için sizinle anlaşma sağlayabilir. Sitenin ziyaretçi grafiği, aldığı hit ve arama motorlarındaki değeri sponsorluk anlaşması için sunulacak olan fiyatın da yüksek olmasına olanak tanıyacaktır.

blog yazarak para kazanmak
blog yazarak para kazanmak

Ürün ve Hizmet İncelemeleri Yapmak

Blog yazarak kazanç sağlamak için ürün incelemeleri de önemli kazançlar elde etmenize yardımcı olur. Özellikle firmalar, internette çok ziyaret edilen ya da alanında öne çıkan sitelerle anlaşma sağlayarak ürün tanıtımlarının yapılması için site ile anlaşma sağlar. Bu anlaşmalar görünürde doğrudan reklam gibi değildir ancak anlaşma sağlanan markanın ürünlerine yer verildiği için marka önemli bir reklam yapmış olur. Bu ürünler çoğu zaman incelenmesi için marka tarafından da sunulduğundan ürünlere de sahip olabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısı ve trafiği ne kadar yüksekse yapılacak olan ürün incelemelerinden elde edilecek kazanç da o kadar çok olacaktır.

Satış Ortaklığı Anlaşması

Satış ortaklığı anlaşması da blog üzerinden para kazanmak için önemli bir fırsat olarak öne çıkıyor. Bir markanın ürün veya hizmetinin tanıtılması esnasında ilgili ürünün sitesine yönlendirme yapılır. Okurlar da söz konusu bağlantıya tıklayarak ürünü satın aldığında yazının yayınlandığı yer de komisyon kazancı sağlar.

Bu yöntem de yine ziyaretçi sayısı ve trafiği çok olan siteler için önemli kazançlar sağlayacaktır. Satış ortaklığı yapmak özellikle sık tercih edilen ürünler üzerinden sağlandığında önemli getiriler sunar. Örneğin ev eşyaları satan bir yer ile satış ortaklığı kurulduğunda bu ürünlerin satılma olasılığı yüksek olduğundan komisyon üzerinden elde edilecek gelirler de önemli rakamlara denk gelebilecektir.

Blog yazarak kazanç sağlamak için fikirlerinizi geliştirebilirsiniz. Wordpress gibi hazır altyapılardan yararlanarak sitenizi hemen açabilirsiniz. Bahsedilen örneklerin yanında her zaman özgün, ziyaretçi çeken ve yüksek kalite sunan web sitesine sahip olmaya da dikkat etmelisiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.